Ile kosztuje wynajem autokaru na wesele?

Wynajem autokaru na wesele cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to rozwiązanie modne, nowoczesne i bezpieczne. Powinni korzystać z niego wszyscy, którzy chcą zapewnić swoim gościom wszystko, co najlepsze. Ile kosztuje wynajem autokaru? Co ma wpływ na jego cenę?

Odległość

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę trasę, jaką trzeba przejechać. Dłuższa droga, to więcej spalonego paliwa oraz dłuższy czas pracy samego kierowcy. Pamiętajmy, że przecież autokar z kierowcą muszą być zarezerwowane jeszcze przez jakiś czas przed i po imprezie. Im dalsza droga, tym ten czas się wydłuża.

Różne firmy autokarowe mają różną politykę w tej kwestii. Zdarzają się takie, które mają ustalone dość szerokie widełki kilometrowe, co zmniejsza zróżnicowanie cenowe samej usługi.

Godziny

Bardzo ważne są godziny, w jakich zostanie wynajęty autokar. Zwykle godziny nocne (czyli po 22) są liczone drożej, niż te w ciągu dnia. To naturalne i nie powinno się temu dziwić. O tak późnej godzinie trudniej znaleźć kierowcę chętnego do pracy, a same jej warunki są znaczeni trudniejsze.

Pamiętajmy też, że autokar musi być zarezerwowany przez cały czas trwania uroczystości. Zwykle nie ma możliwości, by był on użyty do wykonania innego zlecenia i wrócił pod salę weselną na określoną godzinę. Oznacza to, że zarówno pojazd, jak i kierowca są angażowani w zlecenie przez dużo dłuższy czas, niż sam przejazd.

Wynajem autokaru na wesele, a wielkość pojazdu

Autokary mogą różnić się od siebie wielkością. Jest to związane z tym, że są one przeznaczone do przewozu różnej ilości osób. Najdroższe są pojazdy duże, wycieczkowe. Najtańsze – busy na kilka do kilkunastu osób. Organizując duże wesele, trzeba liczyć się z tym, że przejazd gości będzie dość kosztowny.

Czasami warto rozważyć wynajęcie kilku mniejszych busów niż jednego autokaru. To jednak jest zależne od konkretnej firmy przewozowej, więc przed zarezerwowaniem jej warto upewnić się, jakie rozwiązanie jest najbardziej korzystne cenowo i które opłaca się wybrać.

admin