Jak wybrać odpowiednią kurtkę rowerową męską?

Kurtka rowerowa męska to bardzo ważny element stroju każdego rowerzysty. Na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Co tutaj jest tak bardzo istotne? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej…

1) ochrona przed wiatrem i deszczem

Koniecznie kurtki rowerowe, jakie będziemy brać pod uwagę, muszą zapewniać ochronę przed wiatrem oraz przed deszczem. Inaczej zupełnie nie będą nadawały się na jakiekolwiek wycieczki rowerowe.

2) lekki materiał, który się nie gniecie

Prawdziwe kurtki rowerowe męskie muszą być także wykonane z lekkiego materiału, który nie będzie się w zasadzie w ogóle gniótł. Dlaczego? Otóż taka kurtka musi łatwo się dać zwinąć i schować do plecaka. Przy tym wszystkim, nie może ona zabierać wiele miejsca.

3) ciepły materiał

Ważne jest także to, aby materiał, z jakiego wykonana jest dana kurtka rowerowa męska, był naprawdę ciepły i dobrze zachowywał się przy zimnej pogodzie.

4) możliwość wentylacji

Co jednak również istotne, musi to być materiał oddychający. Większość kurtek rowerowych męskich także może się pochwalić bardzo wygodnym rozwiązaniem w postaci rozpinanych wywietrzników. Przydają się one wówczas, kiedy naprawdę szybko jedziemy i jest nam gorąco, a jednocześnie nie możemy zdjąć kurtki z uwagi np. na mżawkę, która przy sporej prędkości staje się dość dużym problemem.

5) kieszenie

Kurtki rowerowe męskie cechuje także to, że mają one naprawdę bardzo wygodnie rozłożone kieszenie. Najczęściej jest jedna większa kieszeń z tyłu oraz kilka mniejszych zapinanych z przodu i obowiązkowo jedna wewnątrz przeznaczona na dokumenty i cenne rzeczy.

6) odblaski

Kurtka na rower musi także posiadać odblaski.I nie chodzi tu o takie plastikowe coś, co dostawało się w przedszkolu czy szkole. Odblaski wyższej jakości są bardzo estetycznie wkomponowane w kurtkę tak ,że praktycznie nie widać ich wówczas, kiedy stoimy w słońcu a stają się bardzo mocno widoczne, gdy pada na nie światło reflektora.

7) wysoki kołnierz i dłuższy krój

Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć, że od zwykłych kurtek, kurtki rowerowe różnią się na pewno tym, że posiadają dość specyficzny krój – dłuższy tył, wyższy kołnierz i dłuższe rękawy, czasem dodatkowo z możliwością nałożenia rękawa na dłoń. To zapewnia nam dobrą ochronę przed wiatrem, który na rowerze zawsze występuje chociażby z racji pędu powietrza.

admin