Jak spędzić romantyczny weekend tylko we dwoje?

Dzisiejszy tryb życia przeciętnego człowieka polega na ciągłej pracy, która nierzadko potrafi zajmować dosłownie cały dzień. Brakuje w tym wszystkim czasu dla drugiej osoby. A jeśli dzieli się z nią chwil, uczucie niestety mija. Na szczęście romantyczny weekend nad morzem pozwoli je odbudować. Taki weekend można też spędzić w innych miejscach.

Aktywny relaks w górach

Romantyczne chwile można przeżyć nie tylko poza granicami Polski, ale także i w swoim własnym kraju. Wystarczy wybrać się w… góry! Zakopane jest sercem naszych górskich krain i każdego potrafi oczarować roztaczającym się w nim klimatem, który sprzyja miłosnym uniesieniom. Tutaj po prostu nie można się nudzić. Niektóre pary, zwłaszcza te młodsze, usatysfakcjonują się klasycznymi pieszymi wędrówkami, podczas gdy inne z większą przyjemnością skorzystają z dobrodziejstw zewnętrznych obiektów.

Górskie hotele i pensjonaty bardzo często organizują dla swoich gości niesamowite kuligi oraz klimatyczne ogniska, przy których dogrywają prawdziwe kapele góralskie. Atmosfera jest wprost niezwykła. Takie chwile warto przeżywać we dwoje.

A może nad morze?

Klasycznym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w związku będzie jednak romantyczny weekend nad morzem. Na pewno warto zafundować sobie chociażby taką dwudniową wycieczkę do Trójmiasta, by móc nie tylko spacerować po plaży i podziwiać fantastyczne zachody oraz wchody słońca, ale też oddać się ekstremalnym rozrywkom.

To właśnie w polskich nadmorskich miejscowościach można skorzystać z niesamowitych atrakcji, które staną się doskonałym uzupełnieniem romantycznego wypadu. Są to przede wszystkim skoki spadochronowe w tandemie. Ekstremalne emocje gwarantowane!

Propozycja dla miłośników zwiedzania

Takim romantycznym weekendem nad morzem raczej nie zadowoli się jednak kobiety, która na co dzień wybiera bardziej stonowane formy spędzania wolnego czasu i prędzej sięgnie po książkę, niżeli skoczy na bungee albo wespnie się na Orlą Perć. Odpocząć można jednak także w innych miejscach. Wspaniałe i emocjonujące wrażenia zapewni każdej parze nocleg w jednym z popularniejszych polskich pałaców.

A jest to możliwe chociażby w pałacu położonym w Jeleniej Górze. Zlokalizowano go w przepięknej okolicy, którą tworzy olbrzymi park wypełniony licznymi drzewami, fontannami i zbiornikami wodnymi. Oczywiście sam pałac, mimo iż jest obiektem historycznym o niesamowitych dziejach, dziś przekształcił się w typowy obiekt turystyczny. Można w nim skorzystać m.in. z saun, kompleksu basenowego oraz sali fitness.

admin