Aparat oddechowy do nurkowania

Sporty wodne mają swoich największych pasjonatów przez cały rok – nurkować można też w zimnej wodzie lub w jaskini i czerpać z tego ogromną frajdę. Oczywiście niezależnie od pory roku potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt do nurkowania, a jednym z jego kluczowych elementów jest aparat oddechowy.

Jak głęboko i gdzie zamierzamy nurkować

Wybór odpowiedniego aparatu oddechowego do nurkowania wcale nie musi być trudny, ale na pewno musi uwzględniać co najmniej kilka najważniejszych czynników. Jednym z nich jest to, jak głęboko zamierzamy schodzić pod wodę. Nurkowanie na głębokość maksymalnie do 30 metrów nie wymaga zastosowania szczególnie zaawansowanego sprzętu, ale na głębokość 50 metrów już raczej tak.

Drugim ważnym czynnikiem jest to, w jakich wodach będziemy nurkować. Do rekreacyjnego nurkowania w wodach ciepłych nie potrzebujemy drogiego sprzęty, ale aparat oddechowy do nurkowania w wodach zimnych powinien posiadać dobre zabezpieczenie komory wodnej pierwszego stopnia przed zamarzaniem.

Rodzaje aparatów oddechowych do nurkowania

W sklepach znajdziemy bardzo duży wybór tego rodzaju akcesoriów, które dzielą się na te mniej i bardziej zaawansowane. Każdy aparat oddechowy do nurkowania powinien być przede wszystkim dobrany adekwatnie do naszych potrzeb, ale trzeba wiedzieć, że można między nimi rozróżnić podstawowe rodzaje.

Ze względu na konstrukcję dzieli się je na dwa rodzaje. Są to automaty oddechowe do nurkowania jednostopniowe oraz dwustopniowe. Obecnie korzysta się przede wszystkim z automatów dwustopniowych o stopniach rozdzielonych. Rodzaj aparatu oddechowego do nurkowania powinien być adekwatny do warunków, w jakich będzie używany.

Niezawodny aparat oddechowy do nurkowania

Niezależnie jednak od rodzaju każdy aparat oddechowy do nurkowania powinien być niezawodny. Tylko wtedy mamy pewność, że nasze nurkowanie będzie bezpieczne. Oczywiście nie da się wszystkiego przewidzieć, dlatego przed każdym nurkowaniem należy dokładnie sprawdzić swój sprzęt, aby nie wydarzyła się żadna przykra niespodzianka.

Warto przede wszystkim wybrać sprzęt oddechowy do nurkowania, który posiada niezbędne certyfikaty i wcale nie oznacza to, że musimy od razu decydować się na najdroższy aparat – te z niższej półki cenowej również mogą być wystarczające.

Aparaty oddechowe do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

admin