Wisła. Miejscowość nie tylko dla narciarzy

Wisła to niewielkie miasto położone w Beskidzie Śląskim, niedaleko Cieszyna. Dla wielu osób jest to miejscowość wręcz kultowa. Chętnie przyjeżdżają tam przede wszystkim narciarze, bowiem w okolicach Wisły mają do wyboru wiele stoków narciarskich. To miasto jednak warto odwiedzić nie tylko zimą. I ci, którzy nie jeżdżą na nartach, z pewnością polubią to miejsce. Plusem tego miejsca jest baza noclegowa. Noclegi w Wiśle to szeroki wybór pokoi o różnym standardzie. Każdy więc może znaleźć nocleg dla siebie.

Atrakcje turystyczne

Już ukształtowanie terenu, samo w sobie jest atrakcją turystyczną. Piękne góry to niezapominane widoki, które zapadają w pamięć. W okolicach Wisły amatorzy turystyki pieszej lub rowerowej znajdą niemało ciekawych tras turystycznych, wiodących przez piękne przyrodniczo tereny. To jednak nie wszystkie atrakcje, na które można liczyć w tych okolicach. Nie można zapominać, że jest to miasto położone na Śląsku Cieszyńskim, a więc w rejonie, gdzie jest wiele miejsc do zobaczenia. Można tu wymienić na przykład Cieszyn. To miasto na pograniczu Czech i Polski, z pewnością spodoba się każdemu. Bliskość granicy to dla każdego, kto przebywa w Wiśle, także dobra wiadomość. Jednodniowe wycieczki do Czech są jak najbardziej możliwe, Noclegi w Wiśle można więc potraktować jako bazę wypadową umożliwiającą dłuższe lub krótsze wycieczki w miejsca warte zobaczenia.

Zabytki i ciekawe miejsca

Wisła i inne okoliczne miejscowości istnieją od wielu lat, dlatego można tam znaleźć wiele wartych zwiedzenia obiektów zabytkowych. W Wiśle warto zobaczyć między innymi:

– karczmę z 1994 roku, obecnie siedzibę muzeum
– enklawę starego budownictwa
– hotel Piast z 1895 roku
– drewniane willę z początków dwudziestego wieku

Każdy fan skoków narciarskich powinien też odwiedzić muzeum historii Adama Małysza, który pochodzi z Wisły.

Baza noclegowa

Baza noclegowa w rejonie jest bardzo bogata, warto jednak pamiętać, że pokoje wisła są miesiącach wypoczynkowych szybko rezerwowane. Nie tylko zimą ale i latem, warto zadbać o wcześniejszą rezerwację miejsca noclegowego w Wiśle. Oczywiście możliwe zawsze jest znalezienie pokoju już na miejscu, na każdej ulicy Wisły można znaleźć bowiem ogłoszenia w stylu: wolne pokoje Wisła, jednak jest w tym momencie ryzyko noclegu w miejscu, które nie do końca odpowiada oczekiwaniom. Pokoje w Wiśle można rezerwować przez Internet. Warto to robić i jechać na wakacje, mając pewność, że mamy gdzie nocować.

admin