Szwedzkie kaski

Zbliżający się sezon narciarski, pomału spędza sen z powiek nie jednemu fanatykowi tego zimowego sportu. Profesjonaliści nie próżnują i są w stanie stale doskonalić swoje umiejętności, nawet w lecie. Amatorzy oraz osoby, które dopiero chcą zacząć zabawę z narciarstwem, nie koniecznie posiadają dostateczną wiedzę na temat bezpieczeństwa i zachowania się na stoku. Co zatem jest najważniejsze i na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Kaski narciarskie

Jak wiadomo, narciarstwo jest niesamowicie wciągającym sportem. Dotyczy to zarówno wspomnianych profesjonalistów, a więc: medalistów, olimpijczyków czy mistrzów świata; ale także amatorów. Każdy, kto ma styczność z nartami, prędzej czy później, zakocha się w tym sporcie. Jednak co jest tutaj najważniejsze? Okulary? Rękawice? A może same narty? Oczywiście na bezpieczną jazdę na nartach składają się wszystkie, wymienione elementy. Jednak tak naprawdę najważniejszy jest tutaj… kask. Dlaczego? Dlatego, że to on chroni głowę podczas upadku. To on minimalizuje skutki upadku takie jak: wstrząśnienie mózgu, potłuczenia, urazy głowy, siniaki, rozcięcia i tym podobne. Kask jest – a raczej powinien być – nieodzownym elementem wyposażenia każdego, kto zmierza w kierunku stoku narciarskiego. I nie ma tutaj żadnych wyjątków. Jaki zatem wybrać, by spełniał swoją funkcję w stu procentach?

Kask narciarski POC

POC – jest to szwedzki producent kasków: narciarskich, snowboardowych, kolarskich a także kombinezonów i innych elementów ubioru sportowców. Misją tej firmy jest dążenie do maksymalnego zminimalizowania skutków upadków wśród narciarzy czy innych osób, czynnie uprawiających sporty bardziej lub mniej ekstremalne. Dodatkowo firma stara się wpajać zarówno sportowcom, jak i osobom na początku swojej sportowej ścieżki, wszelkie zasady dotyczące ochrony zdrowia i życia. Niestety każdy sport niesie za sobą ryzyko kontuzji czy poważniejszych urazów i bez odpowiedniego zabezpieczenia, powiedzenie: „sport to zdrowie”, będzie miało się nijak do rzeczywistości.

Kaski poc to kaski, które chronią głowę nie jednego olimpijczyka czy zawodowego sportowca. Są najczęściej wybieranym produktem, ze względu na jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Nie ma tutaj mowy o niedopasowaniu czy jakimkolwiek braku komfortu. Każdy użytkownik kasku POC czuje się w nim dobrze i przede wszystkim bezpiecznie. Szeroka gama kolorystyczna dodatkowo sprawia, że są to kaski uniwersalne – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn czy dzieci. I nie chodzi tutaj jedynie o design. Bynajmniej! Chodzi tutaj przede wszystkim o widoczność na stoku po zmroku.

Aerodynamika i technologia produktów POC jest niezastąpiona i warta swojej ceny. Na zdrowiu i bezpieczeństwie nie należy oszczędzać a w przypadku takich sportów, jak narciarstwo, powinno się stawiać na porządne firmy. Takie jak POC.

admin