Jak zadbać o czystość pokoju hotelowego?

Pokoje hotelowe powinny być szczególnie czyste. Goście powinni czuć się w nich bezpiecznie i nie mogą martwić się tym, że w pokoju będą narażeni na kontakt z drobnoustrojami zostawionymi przez poprzednich gości. Stąd też niezwykle ważną kwestią jest utrzymanie w pokoju perfekcyjnej czystości. Jak to zrobić?

Harmonogram sprzątania

Pierwszą kwestią jest przygotowanie odpowiednio skomponowanego harmonogramu sprzątań. Nawet najlepsze profesjonalne środki czystości dla hoteli nie załatwią sprawy, jeśli będą używane zbyt rzadko. Dlatego też kluczowe jest przygotowanie listy zadań oraz dokładnych terminów, w jakich mają one być wykonane.

Oczywiście najważniejsze jest sprzątanie pomiędzy gośćmi. To właśnie wtedy można dokładnie wyczyścić wszystkie powierzchnie w pokoju i zadbać o jego odpowiedni wygląd. Równocześnie podczas tego sprzątania można zadbać o dezynfekcję wszystkich powierzchni, które tego wymagają.

Profesjonale środki

Do sprzątania w pensjonatach czy pokojach na wynajem należy sięgać po Profesjonalne środki czystości dla hoteli. To właśnie one zostały zaprojektowane tak, by doskonale radziły sobie z silnymi zabrudzeniami i równocześnie były łatwe w użyciu. To preparaty, które są wydajne, skuteczne i równocześnie bardzo silne.

Profesjonalne środki zwykle są zbyt intensywne, by wykorzystywać je w domu. Stąd też nie można ich kupić w zwykłych sklepach, a jedynie w tych hurtowniach, które zaopatrują branżę HoReCa. Stosowanie profesjonalnych środków chemicznych jest najlepszym rozwiązaniem dla mądrze prowadzonych biznesów.

Regularne kontrole

By mieć pewność, że w hotelu jest czysto, powinno się to regularnie sprawdzać. Menadżer lub właściciel placówki powinien jak najczęściej upewniać się, czy pokoje zostały rzeczywiście dokładnie uprzątnięte i czy goście mogą się w nich zameldować.

Szczególnie powinno się sprawdzać miejsca nieoczywiste np. górną część ościeżnicy od drzwi czy kaloryfery. Są to miejsca często pomijane przy sprzątaniu, a ich czystość może być wizytówką dobrze prowadzonego hotelu.

admin