Wypoczynek w Wiśle i okolicach

W Wiśle urodzili się Jerzy Pilch (niezapomniany, błyskotliwy pisarz i felietonista) oraz Adam Małysz („Orzeł z Wisły”- jeden z najlepszych skoczków narciarskich wszech czasów oraz świetny kierowca rajdowy).
Niewielka miejscowość licząca 11 tysięcy mieszkańców posiada na swoim terenie kompleks skoczni narciarskich w centrum miasta, skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malince i skocznię w Wiśle Łabajów. Turyści przybywający do Wisły trafiają tutaj nie tylko z powodu skoków narciarskich, ale z wielu innych względów.

Zielona Wisła

Miasto jest otoczone zalesionymi, malowniczymi górami Beskidy Śląskiego. Zielone tereny stanowią też zdecydowana większość powierzchni Wisły. Zalesione grunty to blisko 75% powierzchni całkowitej miasta, grunty rolne — blisko 19%, a obszar zabudowany to niecałe 3% (Wisła apartamenty turystyczne stawia w miarę bieżących potrzeb).W Wiśle ma początek prawie 100 km tras turystycznych wiodących w okoliczne góry. Pasmo Beskidu Śląskiego przyciąga co roku rzesze wędrowców, biegaczy i rowerzystów. Zimą amatorzy białego szaleństwa mają możliwość skorzystania z blisko 30 różnych wyciągów. Wisła noclegi i całą infrastrukturę turystyczną oferuje przez cały rok.

Miasto z przyszłością

Władze miejskie podają, że turystyka to blisko 95% przychodów do budżetu miasta. Wisła remontuje infrastrukturę drogową i rozbudowuje bazę noclegową. Wisła noclegi i Wisła apartamentyto wyszukiwania w wielu przeglądarkach także poza sezonem. Wisła jest wtedy spokojnym, czasem sennym miasteczkiem wśród gór.Najwyższy okoliczny szczyt to Barania Góra (1220 m). Z tego miejsca biorą początek potoki Białej i Czarnej Wisełki, które łączą się dalej w królową polskich rzek.Wisła to miasto zróżnicowane religijnie. Na jej terenie działa trzynaście różnych wspólnot religijnych i związków wyznaniowych. Najwięcej wiernych zrzesza Kościół Ewangelicko–Augsburski (połowę mieszańców), parafie Rzymsko-Katolickie to około 30% wierzących.Na terenie Wisły wybudowano 5 kościołów ewangelickich, 5 świątyń katolickich i 4 ośrodki innych wyznań. Ciekawostką jest też fakt, że na gruntach miasta zostanie wybudowana pierwsza w Europie świątynia buddyzmu zen w tradycji koreańskiej. Co zapewne doda miejscowości dodatkowego kolorytu.

admin