Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej – dlaczego warto się na nie wybrać?

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej jest typową odmianą diety leczniczej, której głównym celem nie jest wcale redukcja wagi, a oczyszczenie i uzdrowienie organizmu. Chcąc doświadczyć jej działania na własnej skórze, można wybrać się na wczasy z dietą dr Dąbrowskiej. Będzie to świetny początek przygody ze zdrowym odżywianiem.

Podstawowe zasady diety dr Dąbrowskiej

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej to specjalistyczny system żywieniowy podzielony na dwa podstawowe etapy. W pierwszym z nich stosuje się swego rodzaju głodówkę. Jest to jednak głodówka lecznicza. Jej celem nie będzie więc chudnięcie, a jedynie zmotywowanie organizmu do usuwania toksyn i usprawniania pracy poszczególnych narządów. Głodówka sprawia, że organizm leczy się samodzielnie. Wystarczy mu w tym nie przeszkadzać.

Drugi etap, który stosuje się zwykle na wczasach z dietą dr Dąbrowskiej, polega już na oparciu jadłospisu na owocach i warzywach. Są one źródłem substancji, które wzmacniają organizm, działają na niego oczyszczająco i hamują procesy starzenia.

Dlaczego warto?

Czy jednak człowiek rzeczywiście musi aż tak się męczyć i głodzić swoje ciało, jeżeli chce być zdrowy? W niektórych przypadkach niestety jest to konieczne. W przypadku pewnych poważniejszych chorób bardzo ważne jest bowiem to, by jak najmocniej odciążyć organizm, aby ten całą energię mógł włożyć w walkę z patogenami i atakującymi go innymi drobnoustrojami.

Warto też dodać, że wczasy z dietą dr Dąbrowskiej nierzadko traktowane są jak wczasy odchudzające, ponieważ ten typ diety wspaniale zbija wagę i robi to bardzo szybko. Utrata kilogramów w jego przypadku następuje bardzo gwałtownie. Efekty motywują natomiast do dalszego odchudzania.

Trudne początki

Nawet osobie zaznajomionej z ogólnymi zasadami diety dr Dąbrowskiej może być jednak dość trudno wcielić je w życie. Właśnie z tego powodu ludzie zainteresowani leczniczym żywieniem decydują się na wczasy z dietą dr Dąbrowskiej, które pomagają im na spokojnie zmienić pewne nawyki.

Na takich wczasach każdy turysta uzyskuje solidne wsparcie od różnych specjalistów (głównie lekarzy i dietetyków), ale także i innych wczasowiczów. Grupy motywują się wspólnie do przestrzegania wszystkich zasad diety. Nie ma takiej możliwości, aby poddać się przed zakończeniem turnusu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.

admin