Sylwester niekoniecznie w górach

Tradycją jest wspólne świętowanie sylwestra w gronie znajomych. Coraz częściej jest to wspólny wyjazd w ciekawe miejsce. Najczęściej są to góry. Warto jednak zwrócić uwagę na inne, wcale nie mniej ciekawe możliwości.

Górski sylwester

Najchętniej na sylwestra wybieramy góry. Zwykle są to Tatry lub Karkonosze. Impreza w Zakopanem, Karpaczu lub Szklarskiej Porębie jest marzeniem wielu osób. Rzeczywiście zimowe góry są wyjątkowo piękne, dzięki czemu sylwestrowy wyjazd nabiera dodatkowego uroku. Jeśli na dodatek ktoś jest zapalonym narciarzem i trafią się dobre warunki śnieżne to szczęście jest pełne. Jednak pobyt w wymienionych miejscowościach ma też swoje mankamenty. Przede wszystkim jest drogo i tłoczno. Zdarzają się też przypadki oszustw. Dlatego warto zwrócić uwagę na ciekawą ofertę z innych górskich obszarów. Będzie może mniej modnie, ale za to spokojniej i taniej.

A może nad morze?

Bardzo ciekawym sylwestrowym kierunkiem może być morze. Bałtyk w zimie również ma dużo uroku, choć kąpiele są raczej wykluczone, chyba, że ktoś należy do klubu morsów. Ale wdychanie morskiego, zimowego powietrza zapewnia nie tylko orzeźwienie po nocnych szaleństwach, ale też cenny zastrzyk jodu na nadchodzący rok.Coraz częściej biura organizujące wyjazdy polecają domki nad morzem na sylwestra. To dobre rozwiązanie, gdy jedzie więcej osób, ponieważ koszty wynajmu są wtedy dużo niższe niż pobyt w hotelu.

Zwykle domki nad morzem na sylwestra są wyposażone nie tylko w sypialnie, ale także we wspólny salon, często z kominkiem, oraz kuchnię. Pozwala to przygotować gorące napoje czy posiłki.Oczywiście nadmorskie domki są wyposażone w odpowiednie ogrzewanie, więc mimo zimowej pory można w nich bez problemu mieszkać oraz zorganizować sylwestrową zabawę, połączoną z wyprawą na plażę o północy.

W ciepłe kraje

Miłośnicy ciepła sylwestra powinni udać się do cieplejszych krajów. Biura podróży mają coraz więcej ciekawych propozycji sylwestrowych w ciepłych regionach globu. Bardzo ciekawie wyglądają wyjazdy na tropikalne wyspy. Ciepłe błękitne morze, obłędna tropikalna zieleń, a do tego noclegi w domkach nad morzem na sylwestra sprawia, że wyjazd na zawsze zapadnie w pamięć.Oprócz szalonej imprezy sylwestrowej i plażowania organizatorzy oferują też inne atrakcje, Mogą to być rejsy po morzu, pokazy lokalnych zespołów ludowych czy nurkowanie w krystalicznie czystych wodach i oglądanie podwodnego świata.

admin