Kurs spadochronowy AFF – na czym polega?

Spadochroniarstwo cieszy się dużą popularnością. Dla wielu osób to prawdziwa pasja. Pierwszy krok to zawsze skok w tandemie. Odbywa się on wraz z instruktorem. Dla wielu osób to tak niesamowite przeżycie, że pragną one zdobyć kwalifikacje do samodzielnego skakania. Aby było to możliwe, konieczne jest ukończenie szkolenia AFF. Na czym ono polega?

Skoki tandemowe na start

Zanim jednak podejmie się decyzję o zapisie na kurs AFF, dobrze jest wykonać skok tandemowy. Jak wspomniano, jest to skok, który odbywa się z udziałem instruktora. Uczestnik i instruktor połączeni są specjalną uprzężą. Zapewnia to maksimum bezpieczeństwa.

Skok tandemowy to idealny sposób, aby przekonać się, czy skoki tandemowe to coś, co rzeczywiście sprawia nam ogromną frajdę i przyjemność. Jeśli tak, to wówczas warto zapisać się na szkolenie AFF i kontynuować swoją pasję.

Co trzeba wiedzieć o szkoleniach AFF?

Kurs spadochronowy AFF to szkolenie z zakresu swobodnego spadania. Jest to najbardziej efektywny sposób nauki przyszłych skoczków spadochronowych. Każda osoba chcąca skakać ze spadochronem samodzielnie musi taki kurs ukończyć.

Co oznacza samodzielnie skakanie? Mowa tu o możliwości wykonywania skoków spadochronowych bez udziału instruktora. Co ważne, ukończenie kursu uprawnia do odbywania skoków nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą. Dodatkowo ukończenie kursu i zdanie egzaminu umożliwia podjęcie pracy w zawodzie spadochroniarza.

Na czym polega kurs AFF?

Szkolenie AFF składa się z części teoretycznej oraz z części praktycznej. Podczas zajęć teoretycznych uczestnik kursu poznaje zasady bezpieczeństwa, budowę spadochronu oraz technikę skoku. Na zajęciach przedstawiane są także zasady dotyczące swobodnego spadania oraz sterowania spadochronem. Dodatkowo podczas zajęć teoretycznych omawiane są zasady zachowań podczas sytuacji awaryjnych.

Część praktyczna to już oddawanie skoków ze spadochronem. Na początku są to skoki z instruktorem, potem już samodzielne. Wszystkie skoki są dokładnie omawiane, dzięki czemu każdy kolejny skok jest coraz lepszy. Cały kurs spadochronowy AFF kończy się egzaminem. Pozytywny wynik oznacza otrzymanie uprawnień do wykonywania samodzielnych skoków ze spadochronem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

admin