Cetniewo – mała miejscowość z olbrzymim potencjałem

Jeśli ktoś zastanawia się gdzie nad morze warto pojechać, to Cetniewo jest – może nie idealnym – ale za to wyjątkowym miejscem na mapie polskiego wybrzeża. To wydawałoby się niewielkie, ulokowane w zachodniej części Władysławowa osiedle, jest typowym, nadmorskim miasteczkiem wypoczynkowym.

Co fajnego jest w Cetniewie?

Specyficzną cechą Cetniewa jest jego charakterystyczny układ domów. Miasteczko to jest podzielone dziesiątkami mniejszych i większych uliczek, które – dla nowoprzybyłych – mogą stać się na początku wakacji poważnym wyzwaniem. Orientacji w Cetniewie nie ułatwia również to, że brak tu jakichkolwiek punktów orientacyjnych, a większość domów (letniskowych?) wygląda podobnie.

Niemniej – mówiąc kolokwialnie – jest tu fajnie. Tutejsza baza gastronomiczna jest bardzo rozbudowana. To samo zresztą dotyczy liczby dostępnych hoteli, pensjonatów, willi i hosteli. Nad morze można dotrzeć prostym, a zarazem łatwym do odszukania deptakiem. Co więcej, na plażę można wejść po kładce, a nie po schodach (opcja dla rodziców z wózkami).

Wszędzie blisko

Wybierając się gdzieś nad morze w okolice Władysławowa, nie da się pominąć Cetniewa. Mało tego – to małe osiedla jest położone obok Zatoki Gdańskiej, która jest skupiskiem wielu różnych miejscowości turystycznych. Do centrum Władysławowa można stąd dojść spacerkiem w zaledwie 20 minut!

To samo dotyczy wszystkich tych miejscowości, które leżą po zachodniej stronie Cetniewa. Tuż obok znajduje się np. bardzo popularne wśród turystów Chłapowo. Nieco dalej znajduje się Jastrzębia Góra, która jest najbardziej wysuniętym na północ skrawkiem kraju.

Co dzieje się w Cetniewie?

Mówiąc wprost – dużo się dzieje. Nawet jeśli w samym Cetniewie nie mają miejsca duże imprezy kulturalne, sportowe i muzyczne (a jest ich sporo), to w okresie letnim odbywają się one (praktycznie codziennie) w sąsiednim Władysławowie. Nikt więc nie może narzekać tam na nudę!

Podsumowując, Cetniewo i jego okolice to miejsca wyjątkowe, które koniecznie warto odwiedzić. I choć przypomina ono wiele innych, nadmorskich osiedli, miast i miasteczek, to ma ono swój własny, wyjątkowy klimat. Od teraz nie trzeba się zastanawiać, Gdzie nad morze warto pojechać.

admin