Weekend w Sandomierzu. Zwiedzanie i nocleg

Położony na siedmiu wzgórzach Sandomierz często jest nazywany polskim „małym Rzymem”. To miasto popularne ze względu na swoje zachwycające zabytki i okolice, lecz też z powodu serialu „Ojciec Mateusz”. Sandomierz może być idealnym miejscem na weekendowy wyjazd. Co warto wtedy zobaczyć i gdzie zanocować?

Sandomierz – Królewskie Miasto

Piękny Sandomierz to miasto, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Przyciąga uwagę swoją zabytkową architekturą, ale również niezwykłą przyrodą. Tam odbywają się również liczne wydarzenia kulturalne i sportowe.

Miasto to historycznie zlokalizowane jest w Małopolsce, lecz zalicza się obecnie do województwa świętokrzyskiego. W jego pobliżu przepływa Wisła, a także rozciągają się masywy Gór Pieprzowych. Niedaleko stąd do Tarnobrzega, Stalowej Woli czy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Atrakcje w Sandomierzu

Sandomierz jest miastem o wielowiekowych dziejach, które zapisane są w jego zabytkach, dlatego warto poświęcić czas na zapoznanie się z nimi bliżej podczas swojego weekendowego pobytu.

Na uwagę zasługuje zabytkowa Starówka – to tam znajduje się gotycki ratusz oraz charakterystyczna, kryta studnia. Wokół rynku stoją zabytkowe kamieniczki. Inne ciekawe atrakcje to średniowieczna Brama Opatowska, zamek królewski, kolegium jezuickie Collegium Gostomianum, Dom Długosza oraz zabytkowe kościoły, między innymi bazylika katedralna Narodzenia NMP, kościół św. Jakuba. Bardzo popularna jest też otwarta niedawno Podziemna Trasa Turystyczna.

Podczas pobytu w Sandomierzu nie można też zapominać o spacerze pięknym Wąwozem Królowej Jadwigi, który uznawany jest za najpiękniejszy tego typu zakątek w Polsce.

Nocowanie w Sandomierzu – gdzie się zatrzymać?

Podczas weekendowego wyjazdu do Sandomierza warto z wyprzedzeniem zaplanować noclegi. Do dyspozycji turystów jest pełna gama propozycji, między innymi hotele, wille, apartamenty na wynajem czy pensjonaty w Sandomierzu, które zlokalizowane są w centrum i na obrzeżach miasta.

Najbardziej atrakcyjne ceny czekają na klientów w obiektach jak hostel czy pensjonat w Sandomierzu. Nie oznacza to jednak, że wypoczynek będzie odbywać się w niskim standardzie, ponieważ także w niskiej cenie można wyszukać miejsca noclegowe na świetnym poziomie.

Wśród najchętniej wybieranych noclegów znajdują się pensjonaty w Sandomierzu, które mogą połączyć w sobie atrakcyjne ceny oraz komfort pobytu. Na gości czekają pokoje dla 1, 2, 3, 4, a nawet 5 gości, z pełnym wyposażeniem, a także wieloma udogodnieniami – parkingi, atrakcje dla najmłodszych, bezpłatne WiFi i inne.

admin