Wysoka jakość pasji

Myślistwo to jeden z najstarszych sportów świata, aktywność traktowana jako prawdziwie męska i uszlachetniająca. Myślistwo jest z definicji wyspecjalizowaną częścią łowiectwa skupiającą się na polowaniach i ich technicznej stronie – osprzęcie związanym z odstrzałem zwierząt. I właśnie ten osprzęt, jego jakość i wygoda użytkowania decyduje o tym czy myślistwo stanie się miłym weekendowym wypoczynkiem czy przykrą uciążliwą aktywnością. W tym artykule omówione więc zostanie zagadnienie, jakim jest optyka mysliwska – lornetki.

Optyka myśliwska – sprzęt na każdą kieszeń

Wielu myśliwych rozpoczynających dopiero swą przygodę z tą zacną aktywnością głowi się, w jaki sprzęt typu lornetka wyposażyć się na startowe wyprawy w teren. Znaczna część z początkujących myśliwych nie ma kapitału, by wyposażyć się w profesjonalne urządzenia o zaawansowanych parametrach. Ważne, by wybrać wtedy tańszy sprzęt, lecz nadal o dobrych walorach użytkowych i przyjemny w obsłudze, a unikać tandety i plastikowych zabawek wrażliwych na każde zadrapanie tak popularnych i masowo dostępnych w sieciówkach sportowych.

Drogi są więc dwie, należy albo wybrać sprzęt używany albo zakupić jedno z urządzeń serii delta optical. Używany sprzęt może być dobrą alternatywą – często można bowiem tanio dostać niemal nowy lub lekko zużyty sprzęt, którego ceny rynkowe w postaci fabrycznej nie są osiągalne dla kupującego. W przypadku używek zdarza się też wiele oszustw, warto więc mieć się na baczności i każdą ofertę skonsultować ze znawcami, na przykład wrzucając post na jednym z forów i grup zrzeszających profesjonalnych myśliwych.

Co do sprzętu nowego, znakomitym wyborem dobrej jakości w niskiej cenie jest seria delta optical. Są to urządzenia uniwersalne posiadające szereg zastosowań, a przede wszystkim odporne na kurz czy zabrudzenia. Wysokiej jakości tworzywo pokrywające lornetki jest odporne na zarysowania i nie boi się trudnych warunków atmosferycznych. Wszystko to w cenie około 300 złotych. Choć zasięgi takiej lornetki nie są duże, wystarczają na potrzeby początkujących myśliwych.

Optyka myśliwska dla profesjonalistów

Inne niż amatorzy wymagania przedstawiają zaprawieni w terenie myśliwi. Tego typu doświadczone osoby potrzebują sprzętu niezawodnego, o dużym przybliżeniu i idealnych parametrach odwzorowań kolorów. W przypadku osoby z pasji wykorzystującej lornetki w typie optyka mysliwska nie gra roli cena – najważniejszym parametrem jest jakość.

Profesjonalistom w branży poleca się niemiecką optykę typu Minox. Ta dostosowana do potrzeb wymagającego użytkownika lornetka o zbliżeniu 8×33, posiada szkło HD, ulepszone soczewki oraz otwarty most. Atutem jest lekki most z poliwęglanu, który znacznie zmniejsza wagę urządzenia w stosunku do innych tego typu urządzeń wykonanych ze stali czy klasycznego, ciężkiego tworzywa. Cena tego cuda optyki oscyluje wokół dwóch tysięcy złotych.

admin