Podstawowe informacje na temat kursu spadochronowego

Ludzie pokochali sporty ekstremalne. Dla bardzo wielu osób to sposób na to, aby odstresować się, zrobić coś szalonego i odrobinę zapomnieć na przykład o trudach dnia codziennego. Kurs spadochronowy to droga do tego, by w przyszłości skakać samodzielnie bez instruktora. Poniżej garść informacji na ten temat.

Czym jest kurs spadochronowy?

Kurs spadochronowy zorganizowany jest po to, aby nauczyć się podstaw latania ze spadochronem. Mowa tutaj oczywiście o kursie podstawowym. Dla osób, które chcą się bardziej rozwijać w tym obszarze, potrzebna jest zarówno praktyka, a zatem wiele skoków na swoim koncie, jak też kolejny etap kursu.

Dlaczego warto zapisać się na taki kurs? Wszystko w zależności od własnej motywacji. Można zrobić to po to, by móc samodzielnie, bezpiecznie skakać ze spadochronem i czerpać z tego naprawdę mnóstwo radości i przyjemności. Osoby, które to robią podkreślają, że czują wtedy wielką wolność, radość, adrenalinę. To mix uczuć, o których trudno zapomnieć.

Jak wygląda kurs?

Podczas kursu odbywają się zarówno zajęcia praktyczne, jak też teoretyczne. Zajęcia praktyczne to skoki ze spadochronem. Trzeba wykonać ich od 6 do 10, wszystko w zależności od tego, jak szybko nabiera się umiejętności. Potrzebne jest przecież opanowanie i silne nerwy, ale też znajomość konkretnych technik pozwalających na przykład przyjąć podczas lotu prawidłową pozycję.

Podczas zajęć praktycznych lata się z instruktorem, jednak jest on obok. Nie są to zatem skoki tandemowe. Wszystko leży we własnych rękach, dlatego też na tym etapie bardzo ważne jest zachowanie zimnej krwi. Z reguły na taki kurs spadochronowy decydują się osoby, które już wcześniej skakały ze spadochronem z drugą osobą i wiedzą, na czym to polega.

Dla kogo kurs spadochronowy?

Kto będzie zadowolony z takiego kursu? Na pewno osoby, które lubią skakać ze spadochronem i chcą pójść o krok dalej. Można zatem podarować udział w takim kursie mężowi, chłopakowi, komuś z rodziny lub bliskiemu przyjacielowi, który wcześniej miał już doświadczenie w skakaniu.

Z kursu skorzystają również ci, którzy chcą rozwijać się zawodowo w tym obszarze. Ze względu na duże zainteresowanie skokami ze spadochronem rośnie rynek pracy dla instruktorów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa Silesia.

admin