Jak zapewnić psu profesjonalną opiekę podczas dłuższego wyjazdu?

Każdy dłuższy wyjazd właściciela psa z domu może odbić się niekorzystnie na pupilu. Zwierze tęskni i jest zestresowane. Może temu zapobiec profesjonalna opieka nad psem w domu właściciela, sprawowana przez zawodowego opiekuna psów. Taka osoba ma odpowiednie kwalifikacje i wiedzę praktyczną oraz teoretyczną.

Profesjonalny opiekun dla psów

Podczas dłuższej nieobecności w domu, zatrudnienie petsittera to najlepsze rozwiązanie. Należy z nim ustalić szczegółowy zakres obowiązków związany z opieką nad pupilem. Podstawowe czynności to spacery, podawanie jedzenia psu i zapewnienie czystej wody.

Petsitter posiada niezbędną wiedzę na temat poszczególnych ras psów, ich charakterystycznych zachowań oraz sposobów radzenia sobie ze zwierzakiem w trudniejszych sytuacjach. Ponadto może zapewnić właścicielowi dostęp do konta, na którym będzie panel psa.

Panel psa to rozwiązanie, które zapewni właścicielowi dostęp do informacji na temat pupila. Podczas opieki nad psem w domu właściciela, petsitter zamieszcza na nim krótkie filmiki, zdjęcia oraz zarejestrowane trasy odbytych spacerów z psem.

Inne rozwiązania

Pies nie może zostać na dłuższy czas zupełnie sam w domu, więc konieczne jest zapewnienie mu opieki. Dobrym rozwiązaniem jest pomoc zaprzyjaźnionego sąsiada, który zna i lubi zwierzaka. Może się jednak zdarzyć sytuacja trudna do przewidzenia. Może to być niespodziewany wyjazd lub choroba osoby, która zobowiązała się do opieki nad psem w domu właściciela.

Kolejne rozwiązanie to hotel dla zwierząt. Pies ma tam zapewnione regularne spacery i odpowiednie jedzenie. Jednak pomimo podjętych starań przez opiekuna, pies może nie czuć się komfortowo w obcym miejscu. Opieka nad psem w domu właściciela to najlepsza ze wszystkich opcji.

Obowiązki petsittera

Podczas pierwszego spotkania właściciela psa z profesjonalnym opiekunem powinna zostać zawarta umowa, w której będą wyszczególnione wszystkie zadania petsittera. Przeważnie są to trzy spacery, po których zwierzę dostaje karmę i czystą wodę. Petsitter może też bawić się z psem, zadbać o jego higienę lub iść z nim do weterynarza.

Opieka nad psem w domu właściciela to również nowe doświadczenie dla opiekuna. Psy mają różne charaktery, a niektóre rasy wymagają szczególnego zaangażowania i odpowiednich reakcji ze strony człowieka. Doświadczony petsitter poradzi sobie również w sytuacjach, które nie zostały wcześniej uwzględnione i mogą okazać się trudne. Dodatkowym atutem jest możliwość kontaktu właściciela z opiekunem niemal o każdej porze.

admin