Szczyrk – noclegi

W Beskid Śląski warto zajrzeć o każdej porze roku – malownicze krajobrazy, przepiękna przyroda, liczne i atrakcyjne szlaki turystyczne oraz idealne warunki do uprawiania sportów nie tylko zimowych. Jest to przede wszystkim pięć kluczowych miejscowości, czyli Szczyrk apartamenty, Wisła, Istebna, Ustroń i Brenna.

Szczyrk apartament – główny ośrodek narciarski

Do Szczyrku zimą przyjeżdżają wszyscy, którzy pragną zjeżdżać na nartach. Nie brakuje tutaj zarówno naturalnie ośnieżonych tras narciarskich, jak i sztucznie, więc bez obaw można pojawić się w tym miejscu już wtedy, gdy w pozostałej Polsce nie ma śladu śniegu.

Apartamenty Szczyrk spełniają idealne warunki, jeśli chodzi o zimowe zakwaterowanie dla pasjonatów narciarstwa. Świetna lokalizacja i komfortowe warunki sprawiają, że każdy znajdzie kwaterę adekwatną do swoich preferencji i potrzeb.

Główny ośrodek narciarski to Skrzyczne, które jest najwyższym szczytem tego miejsca. W samym Szczyrku działa najwięcej w Polsce wyciągów, a równie urozmaicone jest całe zaplecze dla narciarzy, czyli szkółki i wypożyczalnie. W Szczyrku czynna jest także malownicza trasa dla pasjonatów narciarstwa biegowego.

Co jeszcze warto zobaczyć w Szczyrku?

Oprócz idealnych warunków do uprawiania sportów zimowych nie brak także innych atrakcji turystycznych. Przede wszystkim odnajdą się tutaj wszyscy, którzy uwielbiają piesze wędrówki lub rowerowe – szlaki turystyczne pieszo można pokonywać zarówno zimą, jak i latem dobierając je adekwatnie do swoich umiejętności i preferencji. Trzeba między innymi wejść na Klimczoka czy Szyndzielnię. Warto urządzić sobie spacer ścieżką nad Żylicą i odwiedzić Sanktuarium na Górce. Szczyrk noclegi warto więc rezerwować o każdej porze roku, aby odpocząć od codziennego stresu i zrelaksować się w malowniczych górskich rejonach.

Restauracje i apartamenty Szczyrk

W samym Szczyrku nie brakuje wyjątkowych miejsc, w których można zjeść regionalne potrawy. Małe gospody, knajpki i restauracje są zarówno klimatyczne, jak i oferują różnorodne menu, w tym także regionalne.

Podobnie sprawa wygląda z zapleczem noclegowym. Szczyrk noclegi to zarówno pensjonaty, hotele, jak i schroniska górskie, w tym między innymi na Skrzycznem, gdzie można efektywnie wypocząć.

admin