Jak zabawa to z polotem

Szukając ciekawych rozrywek i oryginalnej formy zabawy można trafić na skoki tandemowe. Jest to bardzo przyjemna forma spędzenia czasu nawet dla osoby, która nigdy nie miała do czynienia ze spadochroniarstwem. Zapisać się na tego typu rozrywkę można w kilku miejscach w Polsce. Czas tak spędzony da wiele miłych wrażeń, a cała rozrywka jest bezpieczna.

Na czym polegają skoki tandemowe?

W skokach tandemowych udział biorą dwie osoby. Jedna kompletnie o takich skokach nie ma nic do powiedzenia, jej wiedza na ten temat jest równa zeru, a druga to profesjonalista i instruktor. Instruktor zapewnia bezpieczeństwo takiego skoku. Obie osoby przypięte są razem ze sobą i dopięty do nich jest spadochron. Przez cały czas za skok odpowiedzialny jest instruktor, to on kieruje lotem i otwiera w odpowiednim czasie czaszę spadochronu.

Jak to wygląda?

Zapisując się na tego typu rozrywkę trzeba zdać sobie sprawę, że skoku dokonuje się z samolotu, z wysokości 4000 metrów. W czasie 6 sekund spada się w dół z prędkością około 200 km/h. Instruktor otwiera spadochron na wysokości 1500 m nad ziemią i wtedy się szybuje w dół.Za wszystko w czasie lotu odpowiedzialny jest instruktor, on otwiera spadochron, kieruje, w którą stronę trzeba lecieć i zapewnia bezpieczne lądowanie. Takie „bezmyślne” spadanie daje nam odczuć przyjemność lotu ze spadochronem oraz możliwość swobodnego podziwiania krajobrazu i całkowitego wyłączenia się z rzeczywistości, zresetowania swoich myśli.

Pamiątka z lotu spadochronem

Z takiego jednorazowego lotu ze spadochronem możemy mieć swoją własną pamiątkę. Może to być film, wykonany w czasie lotu i zdjęcia.Wszystko otrzymujemy 30 minut po lądowaniu. Za dodatkową opłatą, można zamówić dodatkowo tego typu usługę. Warto jest upamiętnić swój lot ze spadochronem, swoje zachowanie podczas podniebnego lotu. Pamiątka jest bardzo ciekawa i przede wszystkim jest dowodem na to, że odważnie skoczyliśmy ze spadochronem i z instruktorem.

Cena atrakcji

Cena za skoki tandemowe jest różna. Wszystko zależy od faktu czy jest to atrakcja dodatkowo filmowana i fotografowana, oraz z jakiej wysokości odbyliśmy nasz skok ze spadochronem. Dlatego granica cen jest od 600 złotych aż po 1100 złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

admin