Wczasy odchudzające – szansą na udany wypoczynek i zdrowe ciało

Współczesny styl życia wybitnie nie sprzyja utrzymaniu zdrowia. Jest wiele pokus, które zagrażają naszemu organizmowi. A największą z nich jest wysokokaloryczna dieta oraz brak ruchu. Na szczęście można odwrócić ten niekorzystny trend, wybierając wczasy odchudzające.

Czym są wczasy odchudzające?

To tak naprawdę połączenie dwóch sfer zwiedzania i odchudzania. Poprzez ruch kuracjusze takich zdrowotnych turnusów redukują nadmierną ilość zbędnych kilogramów, a przy okazji mogą zobaczyć naprawdę urokliwe miejsca oraz zabytki. Wczasy odchudzające organizuje zazwyczaj jakiś ośrodek wypoczynkowy.

Przy czym zapewnia on nie tylko wsparcie przewoźnika, obsługę hotelową, lecz również pomoc ze strony dietetyka oraz psychologa. Odchudzające wczasy mają na celu nie tylko zachęcenie przybyłych do ruchu oraz właściwego odżywiania, ale do trwałej zmiany codziennych nawyków.

Na czym polega specyfika wczasów odchudzających?

Po pierwsze na tym, że każdy ich detal je zawczasu szczegółowo planowany. W tym turnusie jest naprawdę mało miejsca na improwizacje. Po drugie odchudzające wczasy owszem mają za zadanie zrelaksować i nieco psychicznie odciążyć przybyłych tu gości. Niemniej ich nadrzędnym celem jest poprawa stanu zdrowia kuracjuszy poprzez aktywne i z góry zaplanowane działanie.

Na wczasach odchudzających nie można się tak zwyczajnie lenić, a tym bardziej zajadać niezdrowymi przekąskami. Jest to zabronione. Organizatorzy wczasów odchudzających, by odchudzić przybyłych- mają prawo ingerować w ich menu i ustalać im codzienne posiłki. Ta wzmożona kontrola skutkuje tym, że większość pensjonariuszy wyjeżdża szczuplejsza niż na początku turnusu.

Gdzie zazwyczaj odbywają się odchudzające wczasy?

A to już zależy od organizatora wyjazdu. Większość tego typu przedsięwzięć organizowana jest nad morzem. A to dlatego, że kuracjusze mogą nieco podreperować zdrowie, wdychając odrobinę jodu. Poza tym bliskość plaży i morza sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

Ludzi chcących uporać się z nadwagą i zwiotczałym ciałem wysyła się także w góry i nad jeziora. Tam mają wystarczające warunki, żeby nieco pozwiedzać, pooglądać i porobić pamiątkowe zdjęcia. A przy tym są angażowani w różne zajęcia sportowe i uczeni, na czym tak naprawdę polega zdrowy styl życia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.

admin