Odpocznij w Ustroniu – atrakcje i noclegi.

Choć Ustroń nie jest wymieniany w czołówce celów turystycznych, niewątpliwie stanowi ciekawą propozycję na wyjazd wypoczynkowy ze swoją bogatą ofertą uzdrowiskowo-turystyczną. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Historia Ustronia

Pierwsze wzmianki o Ustroniu sięgają do początku XIV wieku, kiedy to stanowił własność szlachecką. Dopiero od połowy XVII wieku uległo to zmianie, w wyniku rozdrobnienia dóbr szlacheckich. Podczas wojny trzydziestoletniej toczonej między protestanckimi państwami a katolicką dynastią Habsburgów ustrońscy chłopi rozpoczęli osiedlanie się w wyższych partiach gór. Tak też na terenie Ustronia rozwinęła się gospodarka hodowlana oparta przede wszystkim na wypasie owiec. Ustroń rozpoczął swój gwałtowny rozwój dopiero w 1956 r., gdy otrzymał prawa miejskie. Wtedy to rozpoczęto Ustroń został jednym z czołowych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w Beskidzie Śląskim.

Aktywny wypoczynek w Ustroniu

Leżące w województwie śląskim miasto warto odwiedzić zwłaszcza dla jego oferty aktywnego odpoczynku. W związku z małą odległością gór Równicy, Czantorii i Orłowej Ustroń jest atrakcyjnym celem podróży dla miłośników pieszych wędrówek górskich. Mają oni do wyboru szlaki począwszy od zielonych (Ustroń Polana – Chata na Orłowej) aż po czerwone (Główny Szlak Beskidzki prowadzący od centrum Ustronia na Równicę, a następnie przez Ustroń Polanę na Czantorię).

Noclegi w Ustroniu

Po aktywnym wypoczynku na szlakach górskich warto rozważyć noclegi w Ustroniu. Daje to możliwość odpoczynku w otoczeniu pięknych widoków i przytulnej atmosfery. Jeśli chodzi o apartamenty Ustroń ma w swojej ofercie ulokowane w ścisłym centrum lokale z widokiem na okoliczne szczyty i małą odległością do okolicznych restauracji. W zależności od gustów, można zjeść tu zarówno regionalne jadło jak kwaśnica, schab zbójnicki, placek po góralsku oscypek, jak i bardziej międzynarodowe jedzenie (pizza, steki,lasagna). Jeśli Ustroń apartament nie jest jedyną opcją. Można zastanowić się też nad pensjonatem, domkami do wynajęcia lub kwaterami. Jednak odwiedzając Ustroń apartament będzie lepszą opcją na dłuższy pobyt. Dzięki większej powierzchni i własnej kuchni, co zapewniają apartamenty Ustroń na chwilę może stać się domem dla każdego turysty.

admin