Nowa życiowa pasja

Każdy powinien mieć w życiu pasję, coś co będzie sprawiać przyjemność, dodawać energii i chęci do życia. Pasje mogą być różne, w zależności od tego jaki posiada się charakter i jakie się ma oczekiwania po życiu. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się sporty ekstremalne, które podnoszą poziom adrenaliny we krwi. Taki sport może się stać prawdziwą pasją.

Skoki ze spadochronem

Sporty ekstremalne to dosyć szeroka dziedzina. Można do nich zaliczyć wiele interesujących dziedzin sportowych, które są pełne energii, zapału i niezwykłych doświadczeń. Do sportów ekstremalnych zaliczają się także skoki spadochronowe.

Obecnie sport ten cieszy się dużym zainteresowaniem. W całym kraju co rusz powstają nowe szkółki, w których można się nauczyć skakać ze spadochronem i zdobyć do tego odpowiednie uprawnienia.

Kurs spadochronowy, może zrobić każda osoba pełnoletnia, która nie ma przeciwwskazań medycznych do uprawiania tego typu sportu ekstremalnego.

Przeciwwskazania do ukończenia kursu spadochronowego

Jak w każdym sporcie, także w przypadku skoków ze spadochronem, istnieją pewne przeciwwskazania medyczne, przy których kurs spadochronowy nie może zostać ukończony.

Najpopularniejsze przeciwwskazania medyczne w tym wypadku to m.in epilepsja, otyłość, choroby serca, niepełnosprawność. Także kobiety w ciąży nie mogą skakać ze spadochronem, bo mogły by zagrozić nienarodzonemu dziecku.

Dużym przeciwwskazaniem do ukończenia kursu spadochronowego, jest nadmierna waga ciała. Maksymalna waga nie może przekraczać 110 kg, powinna być zdecydowanie niższa.

Ile kosztuje kurs spadochronowy?

Koszt kursu spadochronowego, jest uzależniony od wielu czynników. Ceny najbardziej znanych firm, organizujących kursy i skoki ze spadochronem zaczynają się już od 500zł.

Przygotowaniem do pierwszego skoku, może być tunel aerodynamiczny. To podstawa w czasie odbywania kursu spadochronowego. Każda profesjonalna firma oferująca kurs na spadochron, taki tunel posiada.

Koszt skorzystania z takiego tunelu, w którym można poczuć się jak podczas prawdziwego skoku z samolotu, to około 30zł za jedną minutę unoszenia się w tunelu aerodynamicznym. Skoki ze spadochronem to niezwykłe doświadczenie życiowe, dostarczające silnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

admin