Jak mądrze zaplanować wczasy nad morzem z dziećmi?

Wczasy nad morzem z dziećmi odbywają się na innych zasadach niż te spędzane w towarzystwie dorosłych. Na co warto więc zwrócić szczególną uwagę, jeśli chce się na nich rzeczywiście wypocząć?

Po pierwsze – zaplanuj odpowiedni transport

Jeszcze zanim zaczniemy cieszyć się piaskiem, morskimi falami i goframi z bitą śmietaną, musimy dotrzeć na polskie morze. Im dalej od niego mieszkamy, tym większe jest to wyzwanie. Małe dzieci zwykle nie są stworzone do długich podróży. Już po kilkudziesięciu minutach stają się marudne i płaczliwe. Nawet największe niedogodności można, oczywiście, znieść zaciskając zęby. Znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się jednak wybór odpowiedniego środka transportu.Najlepiej sprawdza się w tym kontekście podróż własnym samochodem. W czasie jej trwania można w największym stopniu reagować na potrzeby dziecka zabawiając je i obserwując, jak jego organizm znosi pokonywanie kolejnych kilometrów samochodem. Jadąc na Wczasy nad morzem z dziećmi własnym autem dorośli nie stresują się aż tak bardzo, jak w innych środkach transportu. Nawet, jeśli dziecko jest absorbujące, nie muszą martwić się o to, że przeszkadza innym uczestnikom podróży.

Po drugie – wybierz mądrze miejsce na nocleg

Podróżując z dziećmi warto mądrze wybrać nie tylko sam nadmorski kurort, ale również hotel lub pensjonat, w którym ma się zamiar nocować. Najlepiej, jeśli będzie to miejsce opisywane właśnie jako przyjazne maluchom. Na wakacjach nad morzem z dziećmi także rodzice mają prawo do wypoczynku, a przecież może być on poważnie utrudniony, gdy w pokoju hotelowym brakuje dziecięcego łóżeczka albo przewijaka.Planując wakacje z kilkulatkami, dobrze jest zdecydować się na taki hotel, którego goście mogą skorzystać z oferty wyżywieniowej. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, gdzie zje się obiad i czy uda się znaleźć składniki na wartościową kolację. Dzieci jedzące posiłki w hotelu będą też nieco mniej wymagające podczas pobytu na plaży. Owszem, nie obędzie się pewnie bez codziennego gofra i kilku kulek lodów, dziecięce zachcianki można będzie jednak znacząco ograniczyć.

admin