Zabudowa turystyczna samochodu osobowego – czy jest to możliwe?

Podróżowanie to jedno z hobby, które nigdy nie wychodzi z mody. Podróże kształcą, rozwijają i pozwalają się zrelaksować, odprężyć i poznać wiele ciekawych miejsc i ludzi. A podróż samochodem osobowym zamienionym w kampera jest jeszcze bardziej interesująca. Jak to zrobić? Jakie auto można zabudować turystycznie?

Zabudowa turystyczna samochodu

Podróżowanie kamperem jest fajne, jednak ma wiele minusów. Po pierwsze jazda takim autem jest mało ekonomiczna, a utrzymanie go kosztuje niemałe pieniądze. Po drugie jest to samochód duży, który używany jest jedynie kilka razy w roku, więc poza tym okresem musi stać w bezpiecznym miejscu. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest Zabudowa turystyczna samochodu osobowego.

W Polsce i na świecie istnieje wiele firm, które oferują gotowe rozwiązania. Auto osobowe typu kombi, van lub nawet sedan czy większy hatchback może zmienić się z kampera. Wystarczy odpowiednio dobrać gotowy zestaw i zamontować go w bagażniku.

Jakie elementy niezbędne są do zabudowy turystycznej auta?

Jeśli chcemy, aby nasze auto osobowe stało się także miejscem noclegu, to oczywiście musi znaleźć się w nim łóżko. Do codziennego funkcjonowania przyda się także miejsce kuchenne, czyli kuchenka, zlew i szafki. Dodatkowo można także w takim zestawie mieć do dyspozycji stolik i krzesła.

Wielkość zestawu oczywiście musi być dopasowana do wielkości bagażnika. Ale najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku są dostępne. Oczywiście ktoś może zapytać – co z toaletą? Nie jest to problem, gdyż na parkingach czy polach namiotowych znajdują się toalety oraz prysznice, z których można korzystać.

Zabudowa turystyczna samochodu – tanie podróżowanie

Korzystając z rozwiązań zabudowy turystycznej osobówki można naprawdę sporo oszczędzić. Koszt takiego zestawu nie jest duży, a noclegi są bardzo drogie. Dodatkowo w sezonie czasami jest bardzo ciężko znaleźć jakikolwiek nocleg.

Podróżowanie osobowym kamperem daje mnóstwo satysfakcji i pozwala na zwiedzenie nie tylko całej Polski, ale także i innych interesujących miejsc w Europie.

admin