Ustroń w deszczowe dni – jak ciekawie spędzić czas?

Polskie góry są fascynujące i wie o tym ogromna liczba turystów. Wiele osób jest jednak przekonanych, że deszczowa pogoda jest w górach równoznaczna z nudą. Nic bardziej błędnego! Ustroń to miasto, w którym również przy niesprzyjającej pogodzie można dobrze się bawić.

Poznając przyrodę

Tanie noclegi Ustroń to idealna oferta dla tych, którzy wybiorą sobie tą urokliwa miejscowość jako bazę wypadową, by poznać polskie góry i otoczyć się przyrodą.

Leśny Park Niespodzianek można odwiedzić nawet wtedy, gdy pogoda nie rozpieszcza wczasowiczów. W upalne dni zwierzęta tam przebywające chronią się w cieniu i trudniej je spotkać. Chłodniejsze dni to szansa na zobaczenie okazów, których nie mamy szansy spotykać na co dzień.

Wynajmując pokoje Ustroń koniecznie trzeba skusić się na przejazd koleją linową Czantoria. Widoki zapierają dech w piersiach, patrząc z góry na rozległy teren można zobaczyć pełen urok górskich terenów. Będąc na górze Czantoria warto poświęcić trochę czasu, by zajrzeć do sokolarni i bliżej poznać drapieżne ptaki.

Mając naprawdę złą pogodę i tanie noclegi Ustroń warto udać się do pobliskiej Istebnej, by spędzić dzień w Parku Wodnym Olza. Miejsce ma wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dorośli mogą popływać oraz zrelaksować się w saunie, a dzieci stracą mnóstwo energii na zjeżdżalniach, w basenach, czy rwącej rzece. Wieczorem wszyscy będą zadowoleni wracali na nocleg Ustroń.

Fani sportu koniecznie muszą zobaczyć Galerie Sportową Trofeów Adama Małysza. Pokoje Ustroń to idealna baza wypadowa, by wybrać się na wycieczkę do Wisły. Zwiedzając galerię oraz to urocze miasteczko można spędzić cały dzień poznając uroki górskiej miejscowości.

Na miejscu

Zdarza się, że pogoda naprawdę nie sprzyja nawet najkrótszym wypadom za miasto. W takiej sytuacji warto zobaczyć Muzeum Motocykli „Rdzawe Diamenty”. Noclegi ustroń w centrum miasta zagwarantują niesamowite atrakcje po kilku minutach spaceru dla każdego fana motoryzacji na dwóch kołach.

Noclegi Ustroń to szansa na poznanie pięknego, klimatycznego miasteczka w górach, które zapewni wiele godzin ciekawych wycieczek oraz zwiedzania. Warto zobaczyć zabytkowe góralskie chaty, które pokarzą, jak żyli górale w przeszłości. Dzięki temu można lepiej zrozumieć ich skomplikowaną naturę, poznać historię oraz kulturę.

admin