Jak zaaranżować system oświetlenia w nowoczesnym, hotelowym apartamencie?

Dziś większość apartamentów hotelowych jest urządzona w stylu loftowym. Nie ma w tym zresztą niczego dziwnego, skoro wykorzystuje się do tego celu budynki pamiętające rozkwit przemysłu, a także dawne, zakładowe kamienice. Trzeba przyznać, że aranżacja świetlna w takim wnętrzu musi być zaprojektowana w sposób przemyślany. Jak zatem rozmieścić wszystkie źródła światła?

Sypialnia – miejsce dla żyrandola

Jeśli sypialnia jest duża i przestronna, to jest to idealne miejsce dla dużego żyrandola. Może się tu sprawdzić duży, Stylowy żyrandol do salonu, ale też kilka tub LED, z których każda podświetli wybrany element przestrzeni pomieszczenia. W związku z dużą kubaturą wnętrz loftowych, można też postawić na dodatkowe, stylowe lampy sufitowe. Świetnie w tej roli sprawdzą się mądrze rozmieszczone halogeny, które dopełnią wnętrze jasnym, intensywnym światłem. Można też postawić na reflektor LED, który – umieszczony tuż obok łóżka – będzie emitował delikatne, rozłożyste światło.

Salon – jak go urządzić?

W przypadku pomieszczenia wizytacyjno – wypoczynkowego, zwykły, stylowy żyrandol to za mało. Najlepiej, jeśli uzupełni się go wspomnianymi wcześniej halogenami, albo dużymi panelami świetlnymi, które będą emitować mlecznobiałą poświatę. Salon może być też doposażony w rozmaitą automatykę, która po zmroku będzie uaktywniać się w przypadku wykrycia ruchu. Jeśli salon jest połączony z kuchnią, to warto również zainstalować zgrabnie ukryte taśmy LED, które intensywnie rozświetlą kuchenny blat roboczy. Opcjonalnie można też zadbać o nieco mniejsze, stylowe lampy sufitowe, które uzupełnią resztę świetlnej aranżacji pokoju.

Korytarz – sposoby oświetlenia

Jeśli w/w pomieszczenia łączy korytarz, to można go rozświetlić na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest oczywiście montaż halogenów sufitowych, które będą pełniły role intensywnego oświetlenia wieczornego. W nocy można do tego celu wykorzystać niewielkie punktowe lampy LED, które ograniczą zużycie energii i jednocześnie stworzą poświatę, która pozwoli bezpiecznie przemieszczać się nocą po apartamencie.

Podsumowując, nawet najlepszy, stylowy żyrandol do salonu to za mało, by efektywnie rozświetlić wnętrze dużego, nowoczesnego apartamentu loftowego.

admin