Specyfika wczasów odchudzających w górach

Osoby otyłe i z nadwagą toczą bezustanną walkę ze zbędnymi kilogramami. Jest ona trudna i zazwyczaj przynosi opłakane skutki, a wszystko przez to, że motywacja, która szybko się pojawia, równie szybko znika na dobre. Wczasy odchudzające w górach pozwalają ją pozyskać i zachować na dłużej. A gdy motywacja już jest, cała reszta staje się prosta.

Motywacja płynąca od grupy

Główną wartością zorganizowanych wczasów odchudzających są przebywające na nich osoby. W grupie zawsze raźniej. A zwłaszcza, gdy jest to grupa nastawiona na osiągnięcie tego samego celu. Na wczasach odchudzających wszyscy są schudnąć, dlatego stają się dla siebie oparciem i wspierają się w aktywnym działaniu.

Odchudzanie w grupie jest też korzystne z innego względu. Sukcesy obcych osób również mogą być dobrym bodźcem do podjęcia jakiegoś działania. Oczywiście nikt nie mówi tu o zawiści, ale taka normalna zazdrość ma swoje dobre strony.

Właściwie zbilansowany jadłospis

Podstawę wczasów odchudzających w górach stanowi jednak dieta. To na nią kładzie się największy nacisk, bilansując ją indywidualnie do każdego uczestnika wyjazdu. Zespół specjalistów (głównie dietetyków) w pierwszej kolejności przeprowadza z turystami szczegółowe wywiady, czasem też dodatkowo wykonuje się wybrane badania lekarskie. Na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji tworzy się jadłospisy o odpowiednim rozkładzie makroskładników i właściwej wartości kalorycznej.

Oczywiście wczasowicze otrzymują nie tylko gotowe rozpiski, ale też każdego dnia mają przygotowywane świeże i zdrowe posiłki. Podaje się je o stałych porach. Najważniejsze jest to, by ograniczyć się do jedzenia wyłącznie tych posiłków, unikając podjadania, które może zniwelować wszystkie efekty.

Aktywność fizyczna

Jak wiadomo, najszybsze rezultaty osiąga się poprzez połączenie diety z ruchem, dlatego też wczasy odchudzające w górach uwzględniają całą masę zajęć sportowych. Są one na tyle zróżnicowane, że każdemu na pewno przypadną do gustu. Wbrew pozorom nie ograniczają się wyłącznie do wspinaczek po górach.

W czasie wolnym uczestnicy turnusów mogą skorzystać m.in. z zumby, jogi, stretchingu czy innych zajęć fitness. Często mają też do dyspozycji siłownię i basen oraz rowery i kijki do nordic walkingu.

Artykuł powstał we współpracy ze Szkoły językowej Structura.

admin