Kask rowerowy poc- bo bezpieczeństwo jest najważniejsze

Kaski rowerowe w Polsce nie są obowiązkowe. Co za tym idzie wielu rowerzystów z nich nie korzysta, bo jazda na rowerze w kasku ma niemal tylko zwolenników co przeciwników. Kaski rowerowe poc to jednak inwestycja we własne zdrowie i bezpieczeństwo. A taka inwestycja zawsze jest opłacalna.

Jak wybrać kask

Kask rowerowy poc dobiera się zawsze do uprawianego rodzaju jazdy. Do jazdy wyczynowej, zwłaszcza terenowej, powinno się wybierać te bardziej wytrzymałe modele. Jazda po mieście lub wycieczki za miasto pozwala stawiać na lżejsze, a przede wszystkim lepiej wentylowane kaski.

Kask poc rowerowy trzeba też koniecznie dopasować do rozmiaru głowy. Głównym parametrem w tym względzie jest zawsze obwód głowy. Kaski mają pewien poziom regulacji, ale obwód głowy powinien się mieścić w nominalnym rozmiarze. Jeżeli zależy nam na wygodzie warto zawsze taki kask przymierzyć, każdy ma inny kształt głowy i pomimo regulacji nie każdy kask będzie nam pasował.

Co zrobić by było wygodnie?

Wybierając kask warto zwracać uwagę przynajmniej na dwa parametry: poziom wentylacji i wagę kasku. Wentylacja jest bardzo ważna, zwłaszcza przy długich, intensywnych jazdach lub takich, które odbywają się w ciepłe dni. Dużo bardziej komfortowo będziemy się czuli, zwyczajnie, nie pocąc się pod kaskiem. Warto jednak wiedzieć, że lepszy poziom wentylacji w wielu przypadkach przekłada się na mniejszą wytrzymałość kasku. Właśnie dlatego niektóre kaski rowerowe poc mają bardzo niewielki poziom wentylacji, tak by przede wszystkim zapewnić wytrzymałość, w przypadku gdy rodzaj jazdy grozi częstszymi urazami.

Waga kasku jest równie ważna, i co ważne nie przekłada się na wytrzymałość skorupy. Kask poc rowerowy będzie tym bardziej komfortowy, zwłaszcza przy długiej jeździe, im będzie lżejszy. Niestety osiągnięcie niższej wagi przy tym samym poziomie bezpieczeństwa wymaga wykorzystywania trudniejszych technologii. Dlatego zwykle lżejsze modele kasków są nieco droższe.

Dlaczego kask rowerowy poc?

Firma Poc stawia sobie za najwyższy cel jak najlepiej chronić głowy rowerzystów. Stale rozwija swoje modele, bada ich wytrzymałość, poszukuje lepszych materiałów i konstrukcji. Dzięki temu kaski rowerowe poc są nie tylko ładne i wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Starania firmy poc w zakresie bezpieczeństwa rowerzystów były już niejednokrotnie doceniane. Ale chyba najlepszą rekomendacją jest fakt, że właśnie na kaski tej firmy stawiają często profesjonaliści.

admin