Jak zaplanować wakacje nad morzem z dzieckiem?

Każdy rodzic doskonale wie, że spędzanie wakacji z dzieckiem jest zadaniem wymagającym bardzo dużego planowania. Szczególnie dużej uwagi wymaga nie tylko to, gdzie się pojedzie, lecz również to, w jaki sposób się w miejsce docelowe dostanie.

Jak pojechać nad morze?

Organizując wakacje nad morzem z dzieckiem, kluczowe jest to, w jaki sposób się tam dostać. Jaki środek transportu będzie najlepszy? Oczywiście najbardziej wskazane jest pojechanie nad morze samochodem, ponieważ nie tylko jest to znacznie wygodniejsze pod względem logistycznym, lecz również daje szanse reagować w każdej sytuacji na potrzeby dziecka. Przykładowo podróż pociągiem lub autobusem z dzieckiem, które cierpi na chorobe lokomocyjną, może być niezwykle niewygodna. Podobnie sprawa się ma, jeśli dziecko zbyt szybko się nudzi w podróży i może z tego powodu sprawiać niemałe kłopoty. Samochód zawsze daje możliwość przykładowo włączenia dziecku filmu i uspokojenia go tym samym.

Wakacje nad morzem z dzieckiem – gdzie pojechać?

Zupełnie osobną sprawą jest ta dotycząca tego, gdzie znaleźć nocleg i zakwaterowanie. Podczas planowania wakacji nad morzem z dzieckiem, do wyboru są oczywiście dwa rozwiązania. Może to być mała prywatna kwatera lub też duży hotel. Oba z tych rozwiązań mają swoje wady, ale też i zalety.Mniejsze domek, np. domek letniskowy, szczególnie polecany jest tym rodzicom, których dzieci niezbyt dobrze znoszą tłok i dużą ilość nieznanych im ludzi. W takim wypadku, jeśli dziecko jest nieśmiałe i powoli przełamuje lody, takie spędzanie urlopu w małej kwaterze lub domku letniskowym będzie dla niego znacznie lepsze z powodu większego podobieństwa do domowych warunków.Hotele natomiast są idealną formą spędzania wakacji dla tych rodziców, których dzieci uwielbiają zabawę z innymi dzieciakami. Dzięki temu rodzice będą mogli nieco odpocząć od opieki nad dzieckiem, czemu dodatkowo sprzyjać będzie ogromna baza i infrastruktura hotelu, która często uzupełniona jest nawet o animatora angażującego dzieci w zabawę.

Otoczenie miejsca noclegowe

Czy to jednak duży hotel, czy też niewielki pensjonat, w obu tych przypadkach niezbędne jest przed przyjazdem i wybraniem noclegu, upewnienie się, w jakiej znajduje się on okolicy. W przypadku bowiem wakacji z dzieckiem najbliższa okolica miejsca noclegowego ma ogromne znaczenie. Przykładowo bardzo mocno odradza się wybierania takich hoteli, które mieszczą się w niewielkiej odległości od klubów, pubów, czy też barów, z których do samego rana dochodzić mogą hałasy, uniemożliwiające dzieciom spanie. Zdecydowanie lepszym wyborem będą hotele położone nieco na uboczu, w cichszych i bardziej spokojnych miejscach.

admin