Gdzie zamieszkać podczas wakacji?

W tym roku większość Polaków zdecyduje się na urlop w Polsce. Najchętniej wybieranymi kierunkami jak zwykle będą góry i morze. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się możliwościom zakwaterowania, które można tam znaleźć.

Domek przy plaży

Z pewnością jest to jeden z największych hitów sprzedażowych w branży zajmującej się hotelarstwem. Domki na plaży stały się alternatywą dla wynajmowanych pokojów na kwaterach oraz hoteli. Są o wiele wygodniejsze dla rodzin z dziećmi oraz grup znajomych wyjeżdżających na wakacje.

Dlaczego domek przy plaży jest wygodniejszym rozwiązaniem niż kwatera? Daje większy komfort i intymność w porównaniu do nieruchomości zamieszkanej przez właścicieli. Wiadomo, że często dzieci dość mocno hałasują, biegają, brudzą… Wynajmując domek przy plaży wystarczy posprzątać po sobie na sam koniec urlopu, a wynajmując u kogoś kwaterę nie zawsze trafia się na wyrozumiałą osobę.

A może hotel?

Pokój w hotelu to z pewnością droższe rozwiązanie, jednak nie da się ukryć, iż pod pewnymi względami wygodniejsze. Im wyższy prestiż tym więcej dodatkowych atrakcji dla klientów, m.in. basen, siłownia, bar i klub nocny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że im więcej dóbr luksusowych tym wyższa kwota do zapłaty na rachunku końcowym.

Oczywiście dzisiejsza branża hotelarska jest nastawiona na klientów z różnymi możliwościami finansowymi. Najbardziej ekonomiczną wersją jest wynajem łóżka w pokoju wieloosobowym, jednak trudno w tym przypadku mówić o jakiejkolwiek intymności. Hostele są jednak dość popularne wśród młodych osób jeżdżących grupą na wakacje, ponieważ pozwalają na tani nocleg w dość atrakcyjnej lokalizacji.

Prywatne mieszkanie wynajmującego

Ostatnio dość dużą popularnością cieszy się wynajmowanie własnych mieszkań przyjeżdżającym turystom przez portal Airbnb. Ceny są dość niskie, a pokoje i mieszkania dostępne niemalże w każdej lokalizacji. Istotne jest jednak to, że na tego typu transakcję decydują się osoby zazwyczaj nie związane z branżą hotelarską.

Czy mieszkanie znalezione na Airbnb jest lepsze od wynajętego domku na plaży? Najprawdopodobniej będzie nieco tańsze, jednak nie można zapominać, że to prywatna nieruchomość, w której znajdują się rzeczy właściciela. W każdej chwili może chcieć po nie wrócić lub po prostu sprawdzić czy tymczasowi lokatorzy nie dewastują mu miejsca zamieszkania. Z tego powodu domki przy plaży są bardziej komfortowym rozwiązaniem dla turystów.

admin